top of page
  • Obrázek autorapromifin.cz

Léto přeje odpočinku

Aktualizováno: 8. 8. 2019


Léto je sice v plném proudu, ale mnozí z nás mají stále před sebou zaslouženou dovolenou. Plnohodnotně se dá odpočívat i doma a proto si čím dál více Čechů volí jako místo dovolené některou z tradičních tuzemských destinací. Oblíbenou formou trávení volného času se staly i krátkodobé pobyty či jednodenní výlety. Pro inspiraci přinášíme několik tipů na zajímavá místa či aktivity.


Sportovní aktivity prostě k létu patří. Ať už se rádi vydáváte na výlet pěšky, na kole, lodí, na bruslích či na koni, nebo se raději věnujete jiným sportovním aktivitám, jako jsou tenis či badminton, můžete vždy vyzkoušet něco nového, jako yachting, vodní lyžování, či některý z adrenalinových sportů, pokud během roku trpíte nedostatkem stresu. Tipy na letní sporty
Gastroturistika (Gurmánská turistika) v sobě spojuje dvě příjemné aktivity, cestování a gastronomické zážitky v jednom. Konečně je tu čas, si v klidu vychutnat oběd či večeři bez pracovního stresu a vyzkoušet i nějaké ty místní speciality. Mimo restaurací, kaváren či cukráren je možné navštívit i celou řadu pivovarů, vinic s vinnými sklepy nebo jednu z mnoha gastronomických akcí. Tipy na festival řízků či pečení koláčůHrady a zámky, případně jejich zříceniny, patří dle CzechTourism dlouhodobě k nejoblíbenějším domácím výletním destinacím. Mimo nejoblíbenějších míst jako jsou Pražský hrad, Hluboká či Špilberk, je celá řada hradů a zámků, které jsou otevřeny celoročně. 30 tipů kam na výlety a hradyLenošení, aneb kdy jindy než teď, si třeba jen tak lehnout do trávy, zavřít oči a užívat si pohody a hlavně pocitu, že zrovna teď nic nemusíte. (vypněte si na chvíli mobil, nebo alespoň dočasně ztlumte zvonění).Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu (třeba pro lenošení) přejeme Vám krásné léto plné slunce a pohody!

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page